Anne Adayları için 23. Hafta Yaşanacaklar

1.097 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gebeliğin 23. haftasında artık bebeğinizle konuşmanın zamanı geldi. Yanlış duymadınız ve bu ilginç gelse de bebeğiniz sizi duymaya başladığı haftadasınız. Çünkü gebeliğin 23. haftası itibari ile bebeğinizin işitme duyusunu sağlayacak mekanizma yapımının sonuna doğru gelinir. Duymayı sağlayan orta kulak kemikleri gelecek hafta artık sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlar ve doktorlar anne adaylarına bu hafta ile beraber bebekleri ile konuşmaya başlamalarını söyler. Anne ile bebek arasındaki ilişki ile baba ile bebek arasındaki ilişki birbirinden çok farklıdır.

Hamilelikte Yaşananlar 23. Hafta

Çünkü anne adayları hamile kaldıklarını öğrendikleri andan itibaren bebekleri ile aralarında duygusal bir bağ kurulur. Baba ile bebek arasındaki duygusal bağın kurulması ise ilk ten temasının ardından meydana gelir ki anne bu durumda babanın 9 ay önünde bulunur. Hamilelikte bebekle konuşmak doğum sonrasında bebeğin annenin sesini tanımasını kolaylaştırması açısından çok önemlidir. Bebeğinizi sakinleştirmeyi sağlayacak bu bağ doğum sonrasında sizin çok işinize yarayacaktır.

Gebelikte 23. Hafta Neler Yaşanır?

Gebeliğin 23.haftasında mide bulantısı artık iyice azalmış ve çoğu anne adayında artık tamamen sona ermiş durumdadır. Bu hafta içerisinde akıntı oluşması salgılanan hormonların neticesinde ortaya çıkan bir belirti olarak görülmekle beraber kokulu veya kaşıntıya neden olan akıntılar hakkında gebeliği takip eden doktor bilgilendirilmelidir. Yine gebeliğin 23.haftasında kasık ağrısı görülmekle beraber bu tip ağrılarda doktorunuzun önerilerini takip etmeniz yeterli olacaktır. Ağrıların şiddeti ve geliş sıklıkları bu ağrının ciddiyeti hakkında ki en önemli belirtilerdir. Çok sık aralıklarla giren ya da çok şiddetli olan ağrılarda randevunuzu beklemeden doktorunuzu bilgilendirmeniz sağlığınız açısından önemlidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık