Gebeliğin 22. Haftasıyla İlgili Ayrıntılar

868 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeğiniz gebeliğin 22. haftasında minnacık ellere sahip olmuş durumda. Bu dönemde bebeğinizin minyatür halini hayal edebilirsiniz. Çünkü o artık büyümek üzere olan ufak bir bebek minyatürü halinde. Göz kapakları oluştu ancak onları henüz kullanmaya başlamadı. Kaş tüyleri çıkmış olsa da bu tüylerin belirginleşmesi doğumu takip eden 6.ayın sonunda mümkün olacak. Göz mercekleri çekilen ultrason ile görüntülenebilir. Gebeliğin 22.haftası sonunda bebeğiniz artık 470 gram ağırlığına ulaşırken boyu ise gerçekleştirilen ölçümlerde ortalama olarak 29 santim olarak hesaplanır.

Gebelik 22. Haftası Bilgiler

Gebeliğin 22.haftasında bebeğin hareketleri anneler tarafından daha net şekilde duyulur. Ancak bazen anneler bebeklerinin hareket etmediklerini düşünerek paniğe kapılır. Anne karnındaki bebeğinde tıpkı yeni doğan bebekler gibi uyuduğu ve uyanık olduğu saatler bulunmaktadır. Bu nedenle bebeğinizin o esnada uyuyor olabileceğini bilmelisiniz. Ancak 24 saat boyunca bebeğinizin hiç hareket etmediğini fark etmeniz durumunda hiç zaman kaybetmeden doktorunuzu konu hakkında bilgilendirmeniz gerekir.

Hamileliğin 22. Haftası Genel Bilgiler

Gebeliğin 22.haftasında beslenme konusunda özen göstermeniz gereken en önemli konu her besin grubundan yemeniz ve tek yönlü beslenmekten kaçınmaktır. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmenin yanı sıra mevsiminde olan besinleri tüketmeniz de önemlidir. Böylelikle zararlı katkı maddeleri ve yöntemler ile mevsim dışında üretilen besinlerin bebeğinize zarar vermesini engellemiş olursunuz. Omega 3 yönünden zengin olan balığı, et ve tavuk ürünlerini tüketmeniz de önemlidir. Burada önemli olan dengeli ve düzenli beslenmek her öğünde mümkün olan en zengin menüyü hazırlayarak kilo aldırıcı yiyecekler yerine sağlıklı yiyeceklere yönelebilmektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık