Gebeliğin 33. Haftası için Önemli Bilgiler

756 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik döneminin 33. haftası içerisinde anne adaylarının dikkatle takip etmeleri gereken önemli noktalardan biri vücutlarında yaşanan değişimlerdir. Vücudun ödem toplaması gebeliğin 33.haftası içerisinde çoğu zaman doktorunuzun müdahalede bulunmayacağı kadar normal olarak kabul edilen bir gebelik belirtisidir. Ancak ellerin ve yüzün şişmesi doktorunuzun üzerinde dikkatle duracağı belirtilerdir çünkü bunlar aynı zamanda gebelik zehirlenmesi olarak bilinen preeklampsi belirtileridir ve çok acil müdahale edilmesini gerektirir.

Gebelikte 33. Hafta Önemli Bilgiler

Bu belirtilere eklenen kendini hasta ve yorgun hissetme, şiddetli mide bulantısı ve kusma, şişmelerin çok kısa bir sürede büyük bir hızla artması ve göz önünde sinek uçmalarını andıran yabancı cisimlerin geçmesi gebelik zehirlenmesi belirtileri olarak kabul edilmeli ve hemen gebeliğinizi takip eden doktorunuz bilgilendirilmelidir. Gebeliğin 33.haftasında bebeğin hareketleri artık amniyon sıvısının bebeğin içerisinde yüzeceği kadar geniş bir alan sağlamaması nedeni ile daha sınırlı olacaktır.

Gebelikte 33. Hafta Bebek ve Annenin Durumu

Aslında değişen amniyon sıvısının miktarı değil bebeğin boyu ve kilosudur. Bebek büyüdükçe artık amniyon sıvısının içerisinde kapladığı hacimde büyümekte ve bu da hareketlerinin sınırlanmasına neden olmaktadır. Bu haftanın sonunda bebeğiniz artık 42 santimdir ve kilosu da 2 bin grama ulaşmıştır. Gebelikte annenin 33. hafta yaşayacaklarıda hemen hemen bir önceki haftalardaki kadar olsada elbette hamilelikte haftalar ilerledikçe daha dikkatli davranmak gerekmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık