Gebeliğin 36. Haftasında Sağlık Durumu

972 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hamileliğin 36. haftasına gelmek demek artık gebeliğinizin tamamlanmasına sadece 4 hafta kaldı. Bu hafta itibari ile artık bebeğiniz dünyaya merhaba demeye hazırdır ve doğum yapmanız halinde destek olmadan yaşamını sürdürecektir. Yani gebeliğin 36.haftası itibari ile dünyaya gelen bebeklerin kuvöze girmelerine gerek yoktur. Gebeliğin 36.haftasında bebek 2700 gram ağırlığına ulaşırken boyu da 46 santimetre olarak ölçülmektedir. Bu hafta içerisinde bebeğinizin parmaklarındaki boğumlar belirginleşir ve bebeğiniz doğum kanalına doğru ilerlediği için karnınızın aşağıya doğru düştüğünü fark edebilirsiniz.

Hamilelikte 36. Hafta

Gebeliğin 36.haftasında bebeğin durumu gayet iyidir ve doğum kanalına doğru ilerleyişini sürdürür. Doktorunuz size bu hafta itibari ile haftalık kontrole gelmenizi söyler ki buradaki amaç bebeğin doğum stresi yaşaması gibi sorunlara anında müdahale edebilmektir. Bebeğin aşağıya inmesi ile anne adayları kaburga ağrıları ya da mide yanması gibi şikâyetlerden kurtulurken sık idrara çıkma sorunu ile karşılaşırlar. Bebeğin mesaneye baskı yapması sonucu oluşan bu durum doğum ile sona erecektir.

Gebeliğin 36. Haftasında Neler Yaşanır?

Gebeliğin 36.haftasında beslenme konusunda size en büyük desteği doktorunuz verecektir. Gebeliğiniz boyunca düzenli olarak bir doktor tarafından takip ediliyorsanız bu durumda doktorunuz aldığınız toplam kiloyu bildiği için buna uygun bir beslenme listesi belirleyecektir. Beslenme konusunda anne adaylarının dikkat etmeleri gereken tek nokta sağlıklı ve dengeli beslenmektir. Çikolata, şerbetli tatlılar ve hamur işleri gibi yoğun kaloriye sahip olan yiyeceklerden ise mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık