Gebeliğin 6. Haftası Anne Adayları Neler Hisseder?

1.891 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hamileliğin 6. haftası en kritik haftalardan biri olmakla birlikte anne adayının oldukça hızlı farklılıklar hissettikleri bir dönemden geçtiği görülmektedir. Bu dönemde hamileliğin getirdiği hassas dönemi atlatma konusunda eşlere de büyük görevler düşmektedir.

Gebeliğin 6. haftasında ilerleyen gebelik dönemi ile beraber anne adaylarının hormon seviyelerinde çok hızlı değişimler yaşanmaya başlanır. Bu değişimler nedeni ile gebeliğin 6. haftası anne adayları için işlerin biraz daha zorlaştığı, mide bulantısı ve sürekli ruh değişimleri gibi olumsuzluklarla mücadele ettikleri bir dönemdir. Hamileliğin desteklenmesi için sürekli olarak vücut tarafından farklı hormonlar salgılanmakta ve salgılanan bu hormonlar vücudun fiziksel ve ruhsal olarak değişik tepkiler vermesine neden olmaktadır.

Anne Adayları için Hamilelikte 6. Hafta

Özellikle de gebeliğin 6. haftası belirtileri arasında yer alan mide bulantısı oldukça sıkıntılı bir süreç yaşanmasına neden olmaktadır. Bu süreci daha rahat atlatmak isteyen anne adaylarının günde 3 öğün yerine mutlaka 3 ana ve 3 ara öğün olarak 6 öğün yemeleri çok önemlidir. Yine sofrada tıka basa karnınızı doyurmamanız, ağır yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmanız, sabahları baş ucunuza galeta ya da tuzlu çubuk koyarak güne bunları yiyerek başlamanız mide bulantısı yaşadığınız bu süreci daha kolay bir şekilde atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Gebelikte 6. Hafta Anne Adayının Hissedecekleri Hisler

Gebeliğin 6.haftasında annedeki değişiklikler büyük bir hızla gerçekleştiği için baba adaylarının bu süreçte anneyi desteklemeleri çok önemlidir. Bu dönemde anne adaylarının en çok şikâyet ettikleri konulardan biri de çok sık acıkmaları ve mide kazınmasıdır. Bunun nedeni kan şekeri seviyesinin hızlı bir şekilde düşmesidir. Rahmin büyümeye başlaması ile beraber idrar torbasının üzerinde yaşanan yoğun baskı bu hafta içerisinde anne adaylarının sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı duymalarına neden olmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık