Gebeliğin (Hamileliğin) 40. Haftası

1.027 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Tebrik ederiz 39. haftayı bitirip 40. haftaya gelmenin yanı sıra oldukça uzun süren gebelik yolculuğunuzda mutlu sona yaklaştınız. Muhtemelen bu haftanın sonunda bebeğinizi kucağınıza alacaksınız. Ancak doğum gerçekleşmese de panik olmanıza neden yok. Çünkü doktorunuz bazen bebeğinizi kucağınıza almak için 42.haftaya kadar beklemeniz gerekeceğini söyleyebilir. Unutulmamalıdır ki bebeğin annenin karnında sağlıklı bir şekilde kaldığı her gün bebeğiniz büyük bir hızla kilo almayı ve güçlendirmeyi sürdürmektedir. Bu nedenle gebeliğin 40. haftası doğum gerçekleşmese de bu üzülecek bir durum değildir.

Gebelikte 40. Hafta

Gebeliğin 40. haftayı geçmesi anne adayının strese girmeye neden olabileceği gibi hem doktoru hem de ailesi tarafından desteklenmelidir. Anne adayının artık büyüyen karnını taşımakta çok fazla zorlanması da doğumun bir an önce gerçekleşmesini istemesine neden olur. Gebeliğin 40. haftasında cinsel ilişki kesinlikle yasaktır. Doktorunuz sizi bu konu hakkında zaten uyaracaktır. Hem annenin hareketlerinde yaşanan kısıtlanma hem de kasılmalar bunu imkansız hale getirmektedir.

Hamileliğin 40. Haftası

Gebeliğin 40. haftasında bebeğin ağırlığı 3350 gr. olurken boyu ise 51 cm civarındadır. Ancak bu ölçümler ortalama ölçümler olmakla beraber bebeğin belirlenen minimum ve maksimum değerler arasında olması yeterlidir. Bu dünyanın en zor ancak en güzel görevini üstlenmek üzeresiniz. Pek çok zorluğu aşarak sonunda doğumu gerçekleştireceksiniz. Kendinizi sürekli olarak doğumu düşünerek yıpratmayın ve doğumun doğal bir eylem olduğunu asla unutmayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık