Gebelikte 29. Hafta Bebeğin Genel Durumu

925 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik döneminin 29. Haftasına girmekle birlikte bugünlerde en çok şikayet edilmekte olan başında vücutta artmaya başlayan ödem sorununuz yer almaktadır. Gebeliğin 29. haftası ile beraber özellikle de ellerde, yüzde ve ayaklarda şişme çok yaygın olarak görülmektedir. Ancak çok yoğun miktarda ödem oluşuyorsa bu durumda doktorunuza danışmanız gerekir. Doğal idrar söktürücüler kullanılabileceği gibi doktorunuz gerekli görürse ilaç kullanımını da önerebilir.

Gebelikte 29. Hafta Bebeğin Genel Hali

Elleri çok şişen anne adaylarının parmaklarında yüzük bulunuyorsa bunları çıkarmanız gerekmektedir. Aksi takdirde parmağınız daha fazla şiştiği zaman bu yüzüklerin çıkarılması daha da zorlaşacaktır. Yine gebeliğin 29.haftasında bebeğin hareketleri daha da artacağı için anne adayları kendilerini daha huzursuz hissedebilir. Bacak krampları yaşıyorsanız kalsiyum eksikliğiniz bulunabileceği gibi aynı zamanda magnezyum-kalsiyum dengesizliği de bulunabilmektedir.

Hamilelikte Bebeğin 29. Haftası Annenin Durumu

Bu dönemde kendinizi daha iyi hissetmek için aşırıya kaçmadan yürüyüş yapabilir ve bol bol yüzebilirsiniz. Yine bu hafta göğüslerinizden süt gelmeye başlaması normal kabul edilir. Gebeliğin 29.haftasında sancı genelde göğüslerde süt oluşumunu destekleyen hormonlara bağlı olarak yaşanır ancak uzun süreli ve çok şiddetli sancılar doktorunuz tarafından kontrol edilmelidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık