Gebelikte 32. Hafta Anne Adayının Durumu

683 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

 Gebeliğin 32. haftası hamileliğin ciddiyetinin arttığı haftadır. Çalışan anne adayları için bekledikleri an geldi. Bu hafta sonu itibari ile çalışan anne adayları artık doğum izinlerini kullanma hakkı elde ederler. Ancak gebeliğin yolunda gittiği ve çalışma temposu nedeni ile kendisinde bir yorgunluk hissetmeyen anne adayları dilerlerse gebeliğin 32.haftası itibari ile izinlerini kullanmak zorunda değildir.

Anne Adayı Gebelikte 32. Haftada Neler Yaşamaktadır?

Bunun için doktorunuzdan çalışabilir raporu almanız yeterlidir. Bu durumda gebeliğin 37.haftasına kadar çalışma hakkı edinmiş olur ve kullanmadığınız 5 haftalık izninizi doğum sonrasına aktarırsınız. Gebeliğin 32.haftasında kasılmalar başlamışsa ya da anne adayının mide bulantısı, bel ağrısı, vücudun ödem toplaması gibi şikâyetleri devam ediyorsa bu durumda iznin kullanılması daha doğru olacaktır. Çünkü bu tip şikâyetlerde uygulanabilecek tek çözüm önerisi anne adayının bol bol dinlenmesidir.

Hamileliğin 32. Haftası Olacaklar

Gebeliğin 32.haftasında bebeğin kilosu 1780 gramdır. Bu kilonun en düşük 1300 gram en yüksek ise 2500 gram olması beklenir. Bebeğin yeri artık gittikçe daraldığı için genelde bu hafta içerisinde bebek cenin pozisyonunu almış olur ve eskisi kadar çok hareket etmeyebilir. Düzenli doktor muayenesine giden anne adaylarının ise bu hafta itibari ile 2 haftada bir doktorlarını ziyaret etmeleri istenir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık