Gebelikte 37. Hafta Yaşananlar

994 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Anne karnında kaldığı her gün boyunca yaklaşık 25-30 gram almaya devam eden bebek artık anne için taşıması zorlaşan büyük bir yük haline gelmektedir. Bu nedenle gebeliğin 37.haftası itibari ile anne adaylarının çalışıyorlarsa işlerinden izin almaları, ev işlerini de artık tamamen bırakmaları gerekmektedir. Eşiniz ve aileniz bu süreçte size yardımcı olacaktır. Siz artık sadece bebeğinizi sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmeye odaklanmalısınız.

Gebelikte 37. Hafta Neler Olur?

Gebeliğin 37.haftasında doğum yapanlar incelendiğinde bebeklerinin gayet sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürdükleri görülmektedir. Yani bu hafta içerisinde dünyaya gelen bebeklerin kuvöz desteği almalarına gerek yoktur. Doktorunuz bu hafta içerisinde pelvis muayenesi yaparak doğum yönteminizi belirlemeniz konusunda size fikir verecektir. Günümüzde pek çok anne adayı doğum için sezaryen yöntemini tercih etse de doktorlar tarafından önerilen en sağlıklı doğum yöntemi normal doğumdur. Adından da anlaşılacağı üzere normal doğum normal olandır ve anne adaylarına pek çok avantaj sunmaktadır.

Gebelikte 37. Hafta Yaşananlar

Gebeliğin 37.haftasında bebeğin kilosu yaklaşık olarak 2850 gramdır. Bu kilo aralığı için belirlenen minimum değer 2250 gram olurken maksimum değer ise 3500 gramdır. Bu kilolar aralığında bulunan bebeklerin normal kiloda olduğu kabul edilir. Bebeğinizin boyu ise 47 santimdir. Ultrason ile yapılan görüntülemelerde bu haftada bebeğin anne karnında çok sık gerildiği, parmağını emdiği ve irkildiği görülür. Yani bebeğiniz dış dünyaya kendisini hazırlamayı sürdürmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık