Hamileliğin 11. Haftasında Bebeğin Son Hali

2.215 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik haftaları içerisinde bebeğin en hızlı geliştiği hafta gebeliğin 11. haftasıdır. Bu hafta içerisinde bebeğinizin organ gelişimi büyük oranda tamamlanmış olur ve baş ve vücut oranı normale yakın bir değere yaklaşır. Karnınızda gerçekten bir insanın yer aldığı hissi sizi etkileyebilir. Hamilelik döneminin 11. haftasında yaşanabilecek diğer gelişmeler ise şöyle;

Hamilelikte 11. Hafta Bebek Ne Halde Olur

Dokunma duyusu yavaş yavaş oluşmaya başlamakla beraber gebeliğin 11. haftası içerisinde dış kulak yolu ile kulak zarı oluşmaya başlar. Ancak duyma işitme duyusu ancak 24. haftanın sonuna doğru tamamlanmış olur. Bebeğinizin kas gelişimi henüz yeterli düzeyde olmadığı için onun tekmelerini ve kıpırdamalarını hissetmek için biraz daha beklemeniz gerekecektir. Bu hafta içerisinde bebeğinizin parmak aralıklarında bulunan perdeler yavaş yavaş kapanmayı sürdürürken aynı zamanda bebeğiniz minik ellerini açıp kapama çalışmalarına da başlar. Yine siz henüz hissedemiyor olsanız da bebeğiniz artık çok sık tekme atmaya başlar.

Gebelikte 11. Hafta Bebeğin Durumları

Gebeliğin 11. haftasında beslenme önemini arttırmaya başlar. Bebeğiniz ve kendi sağlığınız için dengeli beslenmeye özen göstermeniz gerekirken aynı zamanda devam eden mide bulantılarınız için az ve sık yemek yemeniz daha iyi sonuç verecektir. Yine gebeliğin 11. haftasında mide bulantısı için doktorunuzun reçete etmesi halinde ilaç kullanmaya devam etmenizde bir sakınca bulunmamakla beraber burada önemli olan nokta ilacın kesinlikle doktor tarafından reçete edilmesi ve yine doktorunuzun önerdiği miktarlarda kullanılmasıdır. Yine kan yapımı için vücudun ihtiyaç duyduğu demir alımı kan sayımı yapılarak dikkatle takip edilmelidir. Yine bu hafta içerisinde yapılması gereken testler zamanında yaptırılmaya çalışılmalıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık