Hamileliğin 20. Haftasında Anne Adayının Durumu

1.013 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik süresi boyunca rahim her geçen gün biraz daha yukarı çıkmayı sürdürür ve gebeliğin 20. haftası içerisinde rahim göbek deliği ile aynı hizaya gelir. Bu hafta içerisinde bebeğiniz tıpkı dış dünyada olacağı gibi uyur ve uyanır. Uyku ve uyanıklık süresi her bebek için farklıdır. Bu nedenle bebeğinizin hareketlerini hissetmediğiniz anda paniğe kapılmanıza gerek olmadığını bilmeniz gerekir. Bebeğiniz muhtemelen bu süre boyunca uyku dönemindedir.

Gebelikte Anne Adayının 20. Haftası Yaşayacakları Hadiseler

Bu hafta içerisinde eğer bir kız bebek bekliyorsanız bebeğinizin rahmi gelişmeye başlar ve genel olarak bu haftanın sonuna doğru rahim gelişimi tamamlanmış olur. Gebeliğin 20.haftasında bebeğin kilosu yaklaşık olarak 320 gram ağırlığına ulaşırken boyu ise 25 santim civarındadır. Bebeğiniz uyanık olduğu sürelerde sürekli olarak parmağını emer ki bu emme refleksinin güçlenmesi için doğuma kadar yapacağı basit bir alıştırmadır. Emme refleksi gelişen bebeklerde doğumun hemen ardından annenin memesini kavraması kolaylaştırmaktadır.

Bebeğin 20. Haftada Geldiği Son Durum

Bu hafta içerisinde artık kilo alımınızı çok daha yakından takip etmeniz gerekir. Bunun nedeni bu hafta ile beraber artık bebeğinizin çok daha hızlı kilo almaya başlayacak olması ve sizin de buna bağlı olarak kilo alım hızınızın artacak olmasıdır. Gebelikte fazla kilo almak hem gebeliğinizin daha zor geçmesini hem de bebeğinizin gelişimini olumsuz etkileyecektir. Yine gebelikte fazladan aldığınız her kilo doğumunuzun daha zor geçmesine neden olacaktır. Bu nedenle kesinlikle kilonuzu takip etmeniz ve fazla kilo almaktan kaçınmanız gerekmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık