Hamileliğin 31. Haftası Değişimler ve Bebeğin Durumu

705 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Salgılanan hormonlara bağlı olarak hamileliğin 31. haftası içerisinde anne adaylarının birçoğu hem çok fazla rüya görmekte hem de rüyalarının uzunluğu artmaktadır. Rüyalarınıza çok fazla takılmadan bunların gebeliğe bağlı olarak ortaya çıkan rüyalar olduğunu bilmeniz önemlidir. Gebeliğin 31.haftası içerisinde anne adaylarında yaşanan bir başka önemli değişiklikte depresif bir ruh haline bürünmeleridir.

Hamileliğin 31. Haftası Değişimler

Bu nedenle anne adayının kesinlikle sosyal yaşantısına devam etmesi sağlanmalı ve eve kapanması engellenmelidir. Bu haftalarda eşlerin birbirlerini desteklemeleri ve anne adayının gereken ilgiyi görmesi sağlanmalıdır. Özellikle de çeşitli gebelik sorunları ile mücadele etmek zorunda kalan ve zor bir gebelik süreci yaşayan anne adaylarında gebelik depresyonu çok daha sık görülmektedir. Bu gruba giren anne adaylarının eşlerinin desteğine olan ihtiyacı çok daha fazladır. Gebeliğin 31.haftasında karın ağrısı hemen akla olumsuz şeyler getirmemelidir ancak konu hakkında doktorunuzun bilgilendirilmesi önemlidir.

Hamileliğin 31. Haftası Bebeğin Durumu

Gebeliğin 31. haftasında bebeğin kilosu ortalama olarak 1650 gram olarak ölçülürken bebeğinizin minimum olması gereken kilo 1180 gramdır. Yine bu hafta sonu itibari ile bebeğin 2350 gram ağırlığını geçmemesi beklenir. Yine bu hafta sonu itibari ile yine bebeğin boyunun 40 santimetreye ulaşması beklenir. Bebeğinizin az hareket ettiğinden şüpheleniyorsanız sessiz bir odada uzanarak onu hissetmeye çalışmanız önerilir. Bebeğin on hareketinin sayılması ve bu hareketlerin 1 saatten fazla sürede kaydedilmesi doktora başvuruda bulunma nedeni olarak kabul edilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık