Hamilelikte 19. Hafta Bebeğin Hareketleri

1.194 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik sürecinin 19. haftası içerisinde bebeğinizin cildini kaplayan ve onun cildini içerisinde olduğu sıvının olumsuz etkilerinden koruyacak olan vernix caseosa ismi verilen beyaz madde salgılanmaya başlar. Kremsi bir yapıya sahip olan ve beyaz rengi bulunan bu yapı bebeğiniz doğana kadar onun cildini korumayı sürdürecektir. Gebeliğin 19.haftası anne adaylarının cilt çatlaklarının iyice belirginleşmeye başladığı bir dönemdir. Bu nedenle cilt çatlakları oluşmadan önce önlem alınmaya çalışılmalıdır.

Gebelikte 19. Hafta Bebek Ne Durumda Olmaktadır?

Unutulmamalıdır ki oluşan cilt çatlaklarının tedavisi çok daha zor ve maliyetlidir. Bunun yerine cilt çatlağının oluşumu engellenmelidir. Gebelikte cilt çatlakları ile mücadele konusunda günümüzde üretimde bulunan ve son derece etkili ürünler geliştiren kozmetik markaları bulunmaktadır. Bu kozmetik markaları tarafından üretilen çatlak önleyici kremler gebelik sürecini mümkün olan en düşük hasarla atlatmanızı sağlayacaktır. Kremi kullanırken düzenli olarak kullanmaya özen gösterilmesine dikkat edilmelidir. Cilt esnekliği düşük olan anne adaylarında çatlak oluşumu daha yoğun meydana gelir.

Gebelikte Bebeğin Hareketleri 19. Hafta

Bu hafta içerisinde bebeğinizin hareketleri daha şiddetli meydana geleceği için sizin bu hareketleri hissetme oranınız da artacaktır. Eskiden belli belirsiz hissettiğiniz küçük hareketler ve tekmeler artık sizin için daha hissedilebilir bir hale gelir. Gebeliğin 19.haftasında bebek kilo almayı sürdürerek 280 gram ağırlığına ulaşırken boyu ise 22 santim olarak ölçülür. Gebeliğin 19.haftasında kasık ağrısı gibi tek taraflı ve şiddetli ağrılar hakkında doktorunuzu bilgilendirmeniz zorunludur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık