Hamilelikte 28. Hafta Neler Olur?

1.036 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelik döneminin 28. haftasında büyümekte olan bebeğinizin ortalama 1 kilogramı aştığını belirtebilirim. Karnınızın iyice büyümesi sizin için işleri biraz daha zor kılabilir. Hareketlerde, yatış ve oturuş pozisyonlarınızda zorluk çekebilir, bel ağrıları ve gece uyuma sorunları genelde bu haftalar içerisinde başlar. Uyku sorununa çözüm olarak üretilen özel gebelik yastıkları sizi bir nebze rahatlatacaktır.

Hamilelikte 28. Hafta Genel Durum

Gebeliğin 28.haftası içerisinde bebeğiniz sürekli olarak onunla konuşuyorsanız sizin sesinizi yabancılardan ayırt edebilir. Ağırlaşan yükünüzle beraber artık daha hızlı yorulabilirsiniz. Bu nedenle mümkün olduğunca dinlenmeye çalışmalı ve enerjinizi bebeğinize aktarmaya çalışmalısınız. Çalışan anne adaylarının da mümkün olduğunca dinlenmeye çalışmaları ve buldukları her fırsatı değerlendirmeleri gerekmektedir.

Gebelikte 28. Hafta Anne Adayının Bilmesi Gerekenler

Gebeliğin 28. haftasında beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta artık kilo alma hızınız çok arttığı için çok yemek tüketmekten kaçınmaktır. Bunun yerine düşük kalorili yüksek vitamin ve mineral depolarına sahip olan yiyecekler tercih edilmelidir. Yine bebeğinizle aranızda kurduğunuz bağ her geçen gün güçlenmeyi sürdürdüğü için anne adaylarının yoğun stres ve üzüntülerden kendilerini korumaları gerekmektedir. Yapılan araştırmalar gebeliğin 28.haftasında bebek gelişimi açısından stresin son derece zararlı etkileri olduğunu ortaya koymuştur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık