Hamilelikte 39. Hafta Bebeğinizin Durumu

978 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik döneminin 39. haftasında artık doğum yapacağınız günleri beklemeye başlayacaksınız. Doğum için gün saymayı sürdürdükçe anne adaylarında yaşanan sabırsızlık had safhaya ulaşır. Bebeklerini kucaklarına sağlıklı bir şeklide alma isteği duyan annelerin birçoğunda gebeliğin 39.haftası itibari ile yükselen heyecan panik yaşanmasına neden olabilir. Ancak mutlu sona yaklaştığınızı bilerek sakinliğinizi korumaya çalışmalısınız. Rahim kasılmalarınızı takip etmeli ve doğum sancıları başladığı anda hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Hamileliğin 39. Haftası

Gebeliğin 39.haftası doğum eyleminin her an yaşanabileceği bir dönemdir. Bu nedenle bebeğin hareketlerinde yaşanan her türlü değişiklik anne adayı tarafından takip edilmeli hareketlerde azalma yaşanması durumunda hemen doktora başvuruda bulunulmalıdır. Yine miktarı ne olursa olsun yaşanan her türlü kanama ve su gelmesi doktora başvuruda bulunma nedenidir. Gebeliğin 39.haftasında bebeğin ağırlığı 3200 gram ve boyu ise 48 santim olarak ölçülür.

Gebeliğin 39. Haftasında Neler Olur?

Bebek artık dış dünyaya gelmeye tamamen hazırdır ve bunun için sadece doğru zamanı bekliyordur. Anne adaylarının doğum için gereken enerjiyi toplayabilmeleri adına bol bol dinlenmeleri gerekir. Bu haftalar içerisinde büyük bir enerji patlaması yaşayan anne adayları bu enerjilerini doğum temizliği yapmak için kullanılmaktadır. Ancak bu yapılan büyük bir hatadır ve vücut aslında bu enerjiyi doğumun sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi amacı ile oluşturmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık