Kıyafete Göre Ayakkabı Seçimi

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Son derece şık bir kombin hazırlamış olabilirsiniz. Ancak altına yanlış ayakkabı giymeniz durumunda şıklığınız bir anda yerle bir olabilir. Kıyafet seçimi kadar ayakkabı tercihinin de çok büyük bir önem taşıdığını unutmamak gerekiyor. Peki, hangi ayakkabı ile hangi kıyafet giyilmeli? Bu konuda size yardımcı olacak ve doğru seçimleri yapmanızı kolaylaştıracak bazı tüyolar aktaracağız.

İspanyol paça bir pantolon giydiyseniz altına mutlaka topuklu ayakkabı giymeniz gerekiyor. İspanyol paça pantolonlar düz ayakkabı modelleri ile bir arada kullanılmamalıdır. Bununla birlikte abiye elbiseler her daim zarafeti ön plana çıkaran tasarımlar olduğundan abiye elbise modelleri ile de ince topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Seçtiğiniz ayakkabı modeli mevsime uygun olabilir. Önemli olan kaba bir görünüm sergilemiyor olmasıdır.

Spor giyim tarzına uygun olan kıyafetler pek çok farklı ayakkabı modeli ile uyum yakalayabiliyor. Spor ayakkabılardan babet modellerine, dolgu topuklu ayakkabılardan bot modellerine kadar aklınıza gelebilecek her türlü ayakkabı tasarımını spor giyim tarzına kolaylıkla uyarlayabilirsiniz. Ancak tercih yaparken kıyafetiniz ile seçtiğiniz ayakkabı arasında bir renk uyumu yakalamaya da özen göstermeniz gerekiyor.

Klasik giyim tarzına sahip olanların ayakkabı seçimine biraz daha dikkatli yapması gerekir. Klasik giyim tarzı genellikle çok gösterişli olmayan sade ve hafif topuklu ayakkabılar ile bütünlük elde ediyor. Özellikle iş hayatında klasik giyim tarzına sahip olan kadınlar için ayakkabı tercihi daha fazla önem taşıyor. Kış mevsiminde çok fazla süsleme ve detaylı bulunmayan çizme tasarımları tercih edilebilir. Yaz mevsiminde ise ince topuklu stiletto ile bu kıyafetleri buluşturabilirsiniz.

Ten rengi ayakkabılar her zaman kurtarıcı statüsünde yer alır. Ten rengi ayakkabıları aklınıza gelebilecek her türlü kıyafet ile bir arada kullanabilirsiniz. Bu nedenle gardırobunuzda mutlaka bulunması gereken ayakkabılardan biri de ten rengi modellerdir. Ayakkabının rengi kendi ten renginize ne kadar yakın olursa o kadar şık bir görünüm elde edersiniz. Özellikle yaz döneminde bu ayakkabılara ziyadesiyle ihtiyacınızın olduğunu unutmayın. Ten rengi ayakkabılar elbise modelleri ile bir arada kullanıldığında boyu daha uzun gösterme özelliğine de sahiptir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık