Omuzları Geniş Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Vücut yapısı kıyafet seçimlerini sandığınızdan çok daha fazla etkiliyor. Vücut tipinize uygun kıyafetler seçerseniz şıklığınızı ve güzelliğinizi de daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz. Bu noktada akıllara gelen sorulardan biri de geniş omuzlu kadınların nasıl giyinmesi gerektiği oluyor. Bu noktada size yol haritası olabilecek bazı detaylardan söz edelim.

Dar Kıyafetlerden Uzak Durun!

Şayet geniş omuzlara sahipseniz öncelikle dar kıyafetlerden uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Elbette bu durum üst parçalar için geçerli! Alt parçalarda dilediğiniz gibi dar kıyafetleri kullanabilirsiniz. Dar kıyafetler omuzların bir hayli ön plana çıkmasına neden olabiliyor.

Dökümlü Giysilerle Şıklık Çok Kolay!

Seçim yaparken tercihinizi olabildiğince bol ve dökümlü bir görünüm sergileyen kıyafetlerden yana yapabilirsiniz. Kazak ve tişört gibi kıyafetlerde bu kesimler sizi şık gösterirken aynı zamanda omuzlarınızın genişliğini de gizler. Böylece amacınıza kolaylıkla ulaşmış olursunuz. Oversize kıyafetlerin de gönül rahatlığı ile tercih edilebileceğinin altını çizmekte fayda var. Altına sigaret bir pantolon giyerek zarif vücut hatlarınızı ön plana çıkarmanız mümkün olacaktır.

Gömlekler Favoriniz Olmalı!

Gömlek modelleri sizin için favori kıyafet olmalıdır. Özellikle jean üzerine gömlek giymeniz durumunda ortaya çıkacak şıklığı ve zarafeti hayal bile edemezsiniz. Jean üzerine giydiğiniz gömleklerin desensiz ve sade kumaşlardan hazırlanmış olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Desenli gömlekler maalesef kimi zaman omuzlara vurgu yapabiliyor ve bu nedenle de omuzlar daha fazla ön plana çıkabiliyor.

Kalın Askılı Giysiler Size Göre Değil!

Askılı bluzlar, tişörtler elbette giyebilirsiniz ancak kalın askılı olan modellerin size uygun olmadığını bilmenizde fayda var. Tercihinizi mutlaka kolsuz ya da ince askılı tasarımlardan yana kullanmaya özen gösterin.

Uzun Olmayan Ceketler Tam Size Göre!

Bel hizasında biten ya da kalçaya kadar uzanan ceketler sizin için adeta biçilmiş bir kaftandır. Uzun ceketlerden ise uzak durmalısınız. Çünkü uzun ceketler ya da trençkot çeşitleri daha heybetli bir görünüm almanıza neden olabilir ve bu durumu asla istemeyiz. İşte bu nedenle kısa ceketleri ya da kısa olan dış giyim ürünlerini tercih etmeniz gerekir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık