Vintage Giyim Tarzı Nedir?

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Akılları en çok karıştıran giyim tarzlarından biri de vintage giyim stili oluyor. En genel tanımı ile bu tarzı modanın eskiye dönmesiyle oluşan stil şeklinde tanımlayabiliriz. Ancak vintage giyim tarzı ile retro giyim tarzını birbirine de karıştırmamak gerekiyor. Vintage giyim tarzı aslında son derece geniş bir kombin seçeneği sunuyor. Çünkü geçmişten esinlenilerek hazırlanan herhangi bir kıyafeti kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Fakat elbette bu tarzın temsilcisi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı detaylar da var.

Örneğin seçtiğiniz kıyafetlerden her birinin mutlaka eski dönemin moda akımlarına uygun olması gerekmiyor. Örneğin basit bir jean modeli ile vintage stilinde tasarlanan bir bluz modelini bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine bu stilde hazırlanan uzun bir etek modeli ile tişört modelini kullanabilir, gayet de şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Aslında vintage akımının son derece yeni olduğu düşünülse de kökenlerinin bir asır öncesine kadar uzandığını da bilmenizde fayda var.

Bu tarz her 10 yılda bir yenileniyor ve dolayısıyla bu akımın da kendi içerisinde trendleri ortaya çıkabiliyor. Trendler ise dönemin moda olan kıyafetlerini kapsıyor. Klasik giyim tarzına uygun bir kombin hazırlamak isterseniz siyah kısa elbiseler ve trençkotları deneyebilirsiniz.

Düğmeli beyaz gömlekler ile bu kombini taçlandırmanız mümkün olabilir. Şayet 1980’li yılları yansıtan bir kombin hazırlamak isterseniz bu durumda omzu vatkalı elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Vatkalı elbiseler o dönemde trendler arasında yer alıyordu.

Vintage stiline uygun parçaları basic modeller ile kombinleyebileceğinizi de belirtelim. Eğer bu akımın temsilcilerinden biri olmak isterseniz başlangıç aşamasında daha basit parçaları kombinlerinizde kullanın.

Zamanla daha zahmetsiz bir şekilde şıklık yakalamanız da mümkün olur. Moda ikonları arasında bu tarzı layığı ile temsil eden çok sayıda isim var. Onların kombinlerinden de ilham alabilir ve böylelikle kendi tarzınızı daha kolay oluşturabilirsiniz.

Bu arada online sipariş sitemizde vintage stilini net bir şekilde yansıtan çok sayıda farklı parça bulabileceğinizi de belirtelim. Tükenmeden siz de seçiminizi yapabilir, sepetinizi doldurabilir ve yepyeni bir giyim tarzını benimsemenin keyfini hemen yaşamaya başlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık