Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Pantolon seçiminizin şık görünme konusunda son derece belirleyici bir unsur olduğunu biliyor musunuz? Hatalı pantolon seçimi son derece güzel olan vücut hatlarınızın berbat görünmesine sebebiyet verebilir. Doğru pantolon seçimi ise kusurlarınızı gizleyebilir ve çok daha güzel bir görünüm kazanmanıza olanak tanıyabilir. Bu nedenle kıyafet alışverişi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken unsurların başında pantolon seçimi geliyor.

Pantolonlar sadece günlük hayatta değil iş hayatında ya da sosyal yaşantıda da sıklıkla kullanılan parçalardır. Dolayısıyla gardıropların vazgeçilmezlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Sıklıkla kullandığınız bu parçaları vücut tipinize uygun olan modeller arasından seçerseniz zaten kendiliğinden şıklıkta bir devrim yaratmış olacaksınız. Peki, neleri göz önünde bulundurmalı, nasıl tercihler yapılmalı? İşte tüyolar!

Pantolon Seçmenin Altın Kuralları

Eğer ince bir vücuda sahipseniz ve zarif bir görünüm sergilemek istiyorsanız slim fit kesimler sizin için en ideal seçenek demektir. Aynı zamanda pantolon seçimi ile feminen bir görünüm sergilemek isteyen kadınlarda rotasını kesinlikle slim fit kesim pantolonlardan ayırmamalı!

Minyon tipli kadınların kıyafet seçiminde en çok zorlandıkları unsur kuşkusuz pantolonlar oluyor. Oysa minyon tipli kadınlar için de kural belli! Düz kesim pantolonlar sizin için en doğru tercih oluyor. Çünkü düz kesim pantolonlar bacakları olduğundan daha uzun gösteriyor. Ancak bu illüzyon etkisini yaratmak için mutlaka topuklu ayakkabı kullanmanız gerekir.

Düz kesim pantolon dar basen problemi olan kadınlar için de harika bir seçenek oluyor. Bacaklarının kalınlığından şikayet edenler de hiç tereddüt etmeden rotasını düz kesim pantolonlara çevirebilir.

Kalça genişliği problemi yaşayan kadınlar ise tercihini boru paça pantolonlardan yana kullanabilir. Boru paça pantolonların vücudu az da olsa daha ince gösterme ve biraz daha uzun gösterme gibi etkileri bulunuyor. Bu nedenle özellikle belden aşağısı ile ilgili problem yaşayan kadınlar gönül rahatlığı ile gardırobuna boru paça pantolonlar kazandırabilir.

Bohem bir stil yaratmak istiyorsanız oversize pantolonlara yönelebilirsiniz. Ancak bu pantolonların kombinlenmesine son derece dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Hatalı kombin yaparsanız vücudunuzu olduğundan çok daha geniş ve kısa gösterebilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık