Şık Bir Sofra Hazırlamak İçin İpuçları

989 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Biz Türk toplumu olarak misafir ağırlamayı çok severiz tüm dünyada Türklerin misafir perver olarak tanınmasının sebebi budur. Özellikle evimizde ağırladığımız misafirler için yemek hazırlamaya onlara hazırladığımız yemekleri sunmaya çok özen gösteririz. Peki, misafirlerimiz için hazırladığımız yemekleri nasıl bir sofrada sunmalıyız? Öncelikle misafirleri ağırlanacağı masanın üzerine ütülenmiş olan masa örtüsünü sermekle işe başlanmalıdır. Daha sonra tabaklar oturma düzenine uygun bir şekilde dizilmelidir.

Masanın üzerine yerleştirilen tabakların sol kısmına servis peçeteleri yerleştirilmelidir. Çatal, bıçak ve kaşıklar soldan sağa doğru yerleştirilir. Su bardakları tabağın sağ üst köşesine yerleştirilirken meşrubat bardakları su bardaklarının sağına yerleştirilir. Baharatlıklar masanın ortasında herkesin ulaşabileceği bir noktaya konumlandırılır. Masanıza yerleştireceğiniz çiçeklerle son dokunuşunuzu da yapmış olursunuz. Şık bir masanın olmazsa olmazlarından birside Porselen markalı yemek takımlarıdır. Porselen zarifliğin ön planda olduğu takımlarına her yıl yenilerini ekleyerek yoluna devam ediyor. Sizde bir yemeğin lezzeti kadar sunumunun da iyi olması gerektiğine inanıyorsanız Porselen kahvaltı takımları ve Porselen yemek takımları sizin de mutfağınızın vazgeçilmezleri arasında olmalıdır. Porselen, yemek takımları ve kahvaltı takımlarının yanında porselen aksesuar ve objelerde üretmektedir. Özellikle çeyiz hazırlığı yapan genç kadınlar Porselen çeyiz seti modellerini görmeden çeyiz alışverişine başlamamalıdır. Porselen’den aldığınız porselen aksesuarlar ile evinizi süslerken yemek takımlarıyla da hazırlayacağınız eşsiz sofralarda ilk misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Porselen Ürünler Nereden Alınır?

Türkiye’nin her yerine ulaşım sağlayan porselen online olarak satış yapmaktadır. Özellikle yoğun iş hayatı olan kadınların çıkıp dışarıda saatler mağaza dolaşması zor olacağından e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmak daha faydalı olacaktır. Evidea aracılığıyla Porselen markalı ürünleri aldığınız takdirde birkaç gün içerisinden siparişiniz kapınıza kadar gelecektir. Porselen yemek takımı fiyatları modellerine göre farklılık gösterse de Porselen markalı ürünlerin genellikle uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Porselen kampanya dönemlerinde ürünlerini çok uygun fiyatlarda satışa sunmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık