Stor Perde Nasıl Yıkanır?

708 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Stor perde almak isteyen çok sayıda insan var. Ancak büyük bir kesimde almalı mıyım? Nasıl yıkarım? Sürekli yıkamak gerekir mi? Tarzındaki sorularla kafasını karıştırıyor. Stor perde temizliğindeki ince ayrıntıları ve detayları sizlere anlatacağız.

Stor perdeyi sürekli olarak silmek yerine yıkamak kesinlikle çok ideal bir tercih olacaktır. Silmek bazen hızlı bir çözüm olsa da kesinlikle kalıcı bir çözüm değildir.  Stor perdeyi mekanizmasından ayırmadan yere serip yıkayabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi banyoda yapmak da akıllıca olacaktır. Uygun bir bahçe ya da benzeri bir alan yok ise kesinlikle stor perde yıkama işlemini banyonuzda yapabilirsiniz.

Stor perdeyi yıkama ve temizleme işlemine başlarken öncelikle bol suyla ıslatın her yeri iyice ıslansın ve tozlar kirler iyice ortaya çıksın. Bulaşık deterjanı ya da çamaşır suyu tarzındaki kimyasallar ile temizlik işlemlerini yapmayın. Bu tarz ürünler perdelere zarar vermektedir. Bunun yerine marketlerde satılan koltuk temizleme deterjanlarını kullanabilirsiniz.

Öncelikle suyla stor perdeyi tamamen ıslatın ve bir müddet bekleyin. Stor perdenin her yerini koltuk temizleme deterjanı ile temizleyin. Deterjanlı bir şekilde 2-3 dakika kadar beklesin. Artık suyla iyice durulamak kalıyor. Durulurken dikkat etmeniz gereken tek bir önemli husus var. Kırıştırmamaya özen gösterin, stor perdeyi yıkama işlemini kendiniz yapamıyorsanız ve bu konuda kendinize güvenmiyorsanız halı yıkama şirketleri size yardımcı olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık