2020 Yılında Mutlaka Sahip Olmanız Gereken 5 Jean

382 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Gardırobumuzun demirbaşı jean pantolonlar, her sezon popüler olmayı başarmıştır. Çünkü hem rahat hem de baştan çıkarıcı!

Her mevsimin vazgeçilmez modası olan jean; rahatlığı ve kolay kullanımı nedeniyle en çok tercih edilen kıyafetlerden biri oluyor. Spor şıklık oluşturmak isteyenler ve klasik şıklık yaratmak isteyenlerin rahatlıkla kullanabileceği zamansız ve mekansız bir parça.

Siz de ister sadık bir skinny-jeans sevdalısı ya da ‘mom-jean’ bağımlısı bir moda sever olun; kot pantolon, çoğumuz için dolaplarımızın can damarıdır. Topuklu ve güzel bir top ile veya beyaz tişört ve botlarla giyilebilen, sahip olduğumuz çok yönlü bu parçaya 2020 yılı nasıl yön verecek dersiniz?

1) Flare Paça Pantolon Trendi

Türkçe çevirisi kast ettiğimiz stilin tam adını vermediği için bu şekilde isimlendirmek en doğrusu diye düşünüyorum. Ancak siz “flare paça pantolon ne derseniz?” üst kısmı dar diz hizasından aşağısı İspanyol paça şeklinde olan pantolonlardır.

Özellikle flare paça kot pantolonlar en sık karşımıza çıkan modeli. Bu pantolonlar son bir senedir hayatımızda. Pek çok ünlü genç giyim markası sezon için flare paça yani bildiğimiz İspanyol paça jean ve kadife pantolon modelleri hazırladı.

Flare yani bol paça pantolonlar yüksek topuklu bot ve ayakkabılarla kombinleniyor. Böylece kısa boy problemi olan kadınlar daha ince ve uzun bir görünüşe kavuşuyor.

İster düşük bel, ister normal bel, ister yüksek bel tercih edin, o kadar şanlıyız ki bu sezon her bel seçeneğinde ‘Flare’ jean ve kadife pantolonlar sezonun vazgeçilmez parçaları oldu.

Özellikle rahat ve farklı giyinmeyi seven kadınlar ‘Flare’ yani İspanyol paça kalıplarla üst kısımda bedene oturan ve dizden başlayarak paça ucuna doğru genişleyen feminen bir görüntü elde edebiliyor.

Yoksa siz hala gardırobunuza bu pantolon modelini eklemediniz mi?

2) 90 Model Jeanlere Ne Dersiniz?

Önce pantolonlar bollaştı, sonra beller düştü. Bir süre jean montlarımızın yüzüne bile bakmadık, denim üzerine denim giyenleri rüküşlükle suçladık. Salopetler çocuklar için dedik, aşırı dar jean’ler giymeye başladık.

Evet, denim trendleri son 10 yıllık dönemde büyük değişimden geçti ve moda dünyası bütün dönemleri tek tek geri getirirken “İnşallah hiç geri gelmez” denen o dönem de geri döndü.

Düşük belli erkek jean’leri uzun süredir kadın gardıroplarının hâkimiydi. Ama illa birilerinin jean’ine göz dikeceksek, o bu annelerimizinki olacak.

Tam olarak annenize “Bunun modası kalmadı artık, giyme” dediğiniz o yüksek belli, açık renk pantolonlardan bahsediyorum. Ancak dikkatli olun. Kalçaları daha düz, bacakları daha kalın gösteren “anne jean’leri”ni giymek biraz cesaret istiyor.

3) Boru Paça Pantolonlar

Boru paça pantolonlarda özellikle karşımıza çıkan yamalı jean efekti de özellikle denim üstüne denim trendi uyguladığınız günlerde kombininizi tamamlarken size bir hayli yardımcı olacaktır.

Özellikle bilek kısmını açıkta bırakan daha kısa paça boylu kot pantolonlar sizi çok daha şık gösterecektir.

4) Boyfriend!

Belki de yaklaşık 4-5 sene önce tanıştığımız ve o zamanlar herkesin muhakkak bir şekilde edindiği boyfriend kesim jeanler de bu sezon yeniden tüm hızıyla aramızda.

Boyfriend kesim pantolonlar daha salaş bir görünüme sahip oldukları için özellikle topuklularla çok iyi bir ikili oluyorlar.

5) Yamalı Pantolonlara Ne Dersiniz?

Bu sezon öne çıkan ve etkisi diğer modellere göre daha kısa sürmesi beklenen yeni trend jean pantolonların başında yamalı, üzerinde farklı figür patch’lerin işlendiği modeller yer alıyor.

Sezonda punk modasının da öne çıkması ve kolej modasının da geri dönmesi ile birlikte bu modeller de popülerliğini kazandı.

Birkaç sezon başta görülen yamalı jean’lerde daha fazla denim kumaşın çeşitli renklerinden oluşan yamalar vardı. Daha sonra ise yamalar biraz farklı tarz aldı ve çeşitli renk ve desenli logo ve sloganlardan oluşan formda karşımıza çıktı.

Basit yamalı jean pantolon kombinleri yapmak daha rahat olsa da, renkli ve desenli yamalarla süslenmiş kot giyimleri giyerken biraz dikkatli olmak lazım. Giyim parçalarınızdan biri yamalıysa diğer parçaları daha basit seçmeye dikkat edin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık