Bilgisayar Hata ve Sorunların Çözümü

739 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde 7’den 70’e herkesin bilgisayar kullanması, bilgisayar hata ve sorunlarının çözümü konusunda bilgi sahibi olmayı önemli bir hale getirdi. Sürekli bilgisayar kullanıyorsanız bilgisayar hata ve sorunlarıyla sık sık karşılaşıyorsunuz demektir. Bu hata ve sorunları sürekli başkalarından yardım alarak çözmek yerine kendiniz bizzat çözebilirsiniz. Öncelikle bilgisayarın verdiği hata kodunu ve bu hata kodunun hangi sorundan kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Sonrasında ise bilgisayarda soruna neden olan bu hatayı ortadan kaldırmak için yapılması gereken adımlar vardır.

Bilgisayar ipuçları, bilgisayar kullanıcılarının çok fazla bilmediği özellikleridir. Bilgisayarı keşfetmek istediğiniz her gün yeni bir bilgi edineceğinizden emin olabilirsiniz. Bilgisayar ipuçlarıda işletim sistemi programlayanlar tarafından geliştirilen bilgisayarın birçok bilinmeyen özelliğiyle ilgilidir.

İnternette en çok karşılaşılan sorulardan biride Wifi şifre nasıl kırılır? sorusudur? Bulunduğunuz çevrede laptopunuzun wireless modemleri taratmasıyla birlikte internetsiz kalmamak adına ya da farklı yerlere gittiğinizde her zaman internetiniz olsun istediğiniz için ücretsiz olarak wifi ağlarından yararlanmak istiyor olabilirsiniz. Wifi şifre nasıl kırılır? sorusuna cevap vermek yasal olmayacak. Fakat wireless şifresiyle ilgili birkaç detay verebiliriz.

Öncelikle Wireless şifreleri WPA ve WPA2 olarak oluşturulmaktadır. Eski tür modemlerde WPA varken yeni nesil ve günümüzde kullanılan modemlerde çoğunlukla WPA2 şifreleme sistemi kullanılmaktadır. Wifi şifresi kırmak isteyenler eğer tecrübesizseniz öncelik WPA ile şifrelenmiş modemlere yönelmeniz gerekecek. Çünkü WPA2 çok güçlü bir şifreleme yöntemidir ve kırılması çok büyük bilgisayar mühendisleri tarafından bile mümkün olmayabiliyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık