Ev Kıyafetleriniz İle Modunuzu Değiştirmenin Yolları

397 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce ölüme sebebiyet veren Corona Virüs salgınının yayılmasını engellemek için insanların zorunlu durumlar dışında evden çıkmaması isteniyor.

Covid-19 virüsünün ülkemizde de istikrarlı bir şekilde yükselmesi sonucunda Corona virüs ile mücadele kapsamında yapılan “Evde Kal” çağrısı toplumun geniş kesimlerinde karşılık bulmaya devam ediyor.

Buna yanıt olarak; hepimiz evlerimizde kendimizi koruma altına aldık. Bu durum elbette kimse için kolay değil. Özellikle de havalar ısınmaya başladıkça daha da zor olacak. Üstelik psikolojik olarak da kendimize kötü hissediyor olabiliriz.

Ancak evlerimizde olmamız, hayatımızın tamamen değişeceğine ve günlük zevk ve davranışlarımızdan uzaklaşacağımız anlamına gelmiyor. Bunun belli bir dönemden ibaret olduğunu unutmadan, sürekli virüsü düşünmeden ama tedbiri de bırakmadan kendinizi mutlu etmeye çalışın.

Hepimiz anladık ki hayat kısa ve anın tadını çıkartmak gerek. Mutluluk aslında sandığımız kadar da uzak değil. İçinde bulunduğumuz durumu eğlenceye çevirmeye ne dersiniz? Üstelik bu çok kolay! Siz de hem rutini sürdürmek hem de modunuzu korumak ve yükseltmek için kıyafetlerinizi kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

1) Her Güne Bir Kıyafet

Evde olduğunuzu ve rahat kıyafetleri tercih ettiğinizi biliyoruz. Ancak üst üste aynı kıyafetleri giymekten kaçının. Özellikle de bütün pijamalarla dolaşmayın bırakmanızı tavsiye ediyorum. Bu şekilde dolanmak inanın sizi psikolojik olarak da rahatsız edecek ve ev hayatınız katlanılmaz bir hal alacak.

Zaten bu kendinizi kötü hissetmenizin yanı sıra, hijyenik olarak da iyi bir seçenek değil. Rahat bir kıyafet giymeyi tercih ediyorsanız; bunu temiz günlük kıyafetleriniz arasından seçmeye özen gösterin.

2) Romantik Akşam Yemeklerine Ne Dersiniz?

Ailece şık ve romantik akşam yemekleri yemenin tam zamanı! Hoş bir akşam yemeği yemek için dışarIda olmanıza gerek yok. Akşam yemeğinize heyecan katmak için, kıyafetinize ve ortama biraz özen göstermeniz yeterli!

Eşiniz ile geçireceğiniz akşam için kıyafetiniz yol gösterici olacak. Ne duruyorsunuz mutfağa koşun!

3) Spora Hazırlanın

Evde vakit geçirdiğiniz bu süreç boyunca; spordan uzak kalmanıza hiç gerek yok! Motivasyon eksikliğinizi ise giydiğiniz kıyafetler giderecek.

Spor taytınızı evde giymenin rahatlığının yanı sıra, sizi sürekli spor için motive edici bir etkisi olması onun başka bir artısı! Evde yapabileceğiniz birkaç hareket ile bu süreci formda kalarak geçirin.

4) Odaklanma Problemi

Evden çalışmak zorunda kalıyor ama odaklanma problemi yaşıyorsanız; kıyafetlerinizde birkaç değişiklik yapmanız yeterli. Daha resmi kıyafetler giyinmek, işinizi odak noktası haline getirecek. Ayrıca her an gerçekleşebilecek olan çevrimiçi toplantılara da hazır olacaksınız!

5) Online Konserlerle Eğlenin

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs salgınına karşı önlemler kapsamında evde kalma uyarılarını dikkate alan vatandaşlar için birçok sanatçı ücretsiz online konserler düzenlemeye başladı.

Dünyanın birçok ülkesinde koronavirüs salgınından korunmak ve virüsün yayılmasını engellemek için hükümetler tarafından vatandaşlara evlerinde kalmaları çağrıları yapılıyor, bazı ülkelerde de sokağa çıkma yasakları uygulanıyor.

İnsanların evde vakit geçirmeleri için sanatçılar da internet üzerinden belli saatlerde ücretsiz canlı konserler veriyor. Türkiye’de de Sağlık Bakanlığı tarafından salgın geçinceye kadar zorunlu olmadıkça vatandaşların evden çıkmaması uyarısına uyulmasını teşvik etmek ve evde kalan vatandaşların güzel vakit geçirmeleri sağlayabilmek için bazı sanatçılar online konserler düzenliyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık