Her Kadının Dolabında Olması Gereken Çanta Modelleri

378 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bayanların almakla bitiremediği ve kıyafetlerinin en güzel tamamlayıcı aksesuarlarından biri de çantalardır. Ayakkabıdan sonra kadınların en büyük tutkusu çantadır desek yalan olmaz. Dolabımızda dünyalar kadar çanta bulunur, hatta içlerinde sadece bir kez kullandığımız ya da alıp hiç kullanmadan bir köşeye attığımız çantalarımız bile vardır.

Üstelik sadece bir kez kullanacağımızı bildiğimiz halde dahi almaktan bıkmayız. Yüzlerce çantanız olduğu halde sadece belirli çantaları kullanıyorsunuz değil mi? Eminim ki çoğu kadın bunu yapıyor. Dolapta dursun da takmasak da olur ya da belki bi lazım olur düşüncesiyle ne atmaya kıyabiliyoruz ne de almaya doyabiliyoruz.

Sadece belirli çantaları kullandığımız halde birkaçı dışında çok fazla çanta almak açıkçası bana biraz saçma geliyor. Çünkü marifet her beğendiğiniz çantayı düşünmeden alarak çanta koleksiyonuna katmak değil, doğru zamanda doğru çantaları alarak kullanmaktır esas olan.

Düşününce siz de bana hak vereceksiniz. O zaman şimdi dolabınızı açıp, kullanmadığınız çantaları ihtiyacı olanlara vermeye ne dersiniz? Belki bu ilk etapta zor gelebilir, ancak dolabınızda olması gereken çanta modellerini duyunca eminim ki vazgeçeceksiniz.

1) Portföy Çanta

Şıklığı ile göz kamaştıran portföy çantalar, içine sınır eşya sığmasına rağmen her yerde kullanabileceğiniz bir çanta modelidir. Daha fazla eşya sığdırırım diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İçine cep telefonu, cüzdanınız, rujunuz ve küçük bir parça daha sığacak kadardır genişliği!

Zaten portföy çantalara da çok fazla eşya sığması beklenemezdi. Çünkü bu tarz çantaların amacı yük taşımaktan ziyade özel zamanlarda kombininize bir şıklık katmasıdır. Sizlerin de bildiği gibi bu çantalar önceki yıllarda sadece özel davetlerde, gecelerde kullanılırken, şuanda gün içerisinde de şık olduğumuz her dönem kullanabiliriz. Oldukça kullanışlı olan bu çantalardan mutlaka edinmelisiniz.

2) Vazgeçilmez Büyük Çantalar

Kadınların özellikle de çocuğu olan kadınların en çok kullandığı çantalardan biridir. Hatta olmazsa olmaz çantalardan biri diyebiliriz. Büyük ve kullanışlı olduğu için içine ne bulursak koyduğumuz için hemen hemen her kadının dolabında bulabileceğimiz bir çanta.

İçine her şeyi attığımız için aradığımızı bulamıyor olmamız da ayrı bir konu tabii ki. Yine de büyük olduğu için alışverişte en çok işimize yarayan çantadır diyebiliriz. Özellikle de küçük çanta sevmeyenler ve çantasında parfümden, peçeteye, anahtarlığa kadar hemen hemen her şeyi taşımaktan hoşlananlar için oldukça ideal. Üstelik modaları da hiç geçmez.

3) Postacı Çanta

En konforlu, en kullanışlı, en rahat çanta hangisi deseler kesinlikle postacı çantalar derdim. En’leri saymakla bitmez. Hatta konforu konusunda ödül almalı desek abartmış olmayız. Hem günlük hayatta hem işe giderken rahatlıkla kullanabileceğiniz bir çanta.

Postacı çantalarındaki en önemli ayrıntı derisinin kaliteli olmasıdır. Eğer gerçek bir deri ise, o çantayı hemen alın. Böylece profesyonel anlamda gerçek şıklığı yakalamış olursunuz.

4) Sırt Çantası

Kadınların sosyal yaşamda valığının artmasıyla birlikte, süslü ama bir o kadar da kullanışsız çantalar yerini daha işlevsel olan modellere bırakıyor. Kadınların iş hayatındaki durumu düşünülürse, bitmeyen toplantılar, yetişilmesi gereken iş yeri, koşturmacalı bir hayatın gereği olarak sırt çantaları tasarlanıyor.

Bilgisayardan yüklü dosyalara, topuklu ayakkabılardan makyaj çantanız kadar her eşyanızı rahatlık sığdırabileceğiniz büyük boy sırt çantaları şehir hayatını kolaylaştırıyor. Hele bir de anneyseniz içinde taşımanız gereken birçok malzeme olabiliyor. Elbette bunun için kol çantaları da ideal, ancak o koşturmacanın içinde sırta takılan çantalar daha kullanışlı ve rahat oluyor.

Üstelik bu çantalar sezonun en trend çantalarından biri. Rahatınıza ve konforunuza düşünkünseniz pratik zamanlar için mutlaka bu çantalardan dolabınızda bulundurmalısınız.

5) Bez Çanta

Bez çantalar uzun yıllardır var olan çantalar içerisinde yer alıyor. Ancak değeri çok bilinen bir çantadır diyemeyiz. Bu çantaları dünyanın en rahat, en özgür çantaları diyebiliriz. Çünkü bez çantalar kişiselleştirmeye oldukça açık, üzerinize istediğiniz şeyi yazabilir, istediğiniz baskıyı bastırabilirsiniz.

İşte bence bir kadının sahip olması gereken 5 çanta modeli bunlar. En başta da söylediğimiz gibi moda ya da trend diye alabileceğiniz birçok çanta modeli var ama ben artık gereksiz şeyler almak istemiyorum diyorsanız diyorsanız da dolabınızda olması gereken en temel çantalar bunlardır diyebiliriz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık