Kalem Elbise Nasıl Kombinlenir?

356 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kalem Elbise Nasıl Kombinlenir? Kalem elbiseler vücudu tam olarak sarmaktadır. Vücudu tam olarak sardığından özelikle ince bir vücuda sahip olmalısınız. Kalın vücut hatlarınızın olması ya da kilolu olmanız kalem elbise modelleri tercih etmenize engel olmaktadır.

Bunun için eğer ki kilo fazlanız varsa kalem elbise tercih etmemelisiniz. Ayrıca kalem elbise tercihi için boyunuzun da uzun olması gerekmektedir.

Eğer ki uzun bir boya sahipseniz kalem elbise modelleri ile çok daha alımlı, çok daha şık ve çok daha seksi duracağınız için tercih edebilirsiniz. Peki, kalem elbise nasıl kombinlenir?

Kalem Elbise Nasıl Kombinlenir?

Kalem Elbise Ceket Kombinleri

Kalem elbiseler tek başına giyildiğinde de gayet hoş görüneceği gibi kalem elbiseler ceketle birlikte kullanıldığında da gayet hoş olmaktadır.

Kalem elbise ve ceket kombini yaparken özellikle boyunuza dikkat etmeli ve ona göre seçim yapmalısınız.

Eğer ki çok uzun bir boya sahip değilseniz o halde ceket tercihinizi kısa ceketten yana kullanmalısınız.

Ancak uzun bir boya sahipseniz biraz daha uzun bir ceket tercih edebilirsiniz. Ama boyunuz kısaysa uzun ceket tercih etmeniz boyunuzu çok daha fazla kesecektir.

Kalem elbise kombinleri için düz, spor ve klasik ceketler kullanabilirsiniz. Kalem elbise modeli nasılsa o doğrultuda ceket modeli tercih etmelisiniz.

Uzun kalem elbise, diz altı kalem elbise, askılı kalem elbise, kadife kalem elbise, triko kalem elbise, kemerli kalem elbise, midi kalem elbise, uzun kollu kalem elbise, kısa kollu kalem elbise, güpürlü kalem elbise, kot kalem elbise, keten kalem elbise, payetli kalem elbise… gibi pek model seçeneği vardır. Mevsime ve gideceğiniz mekana göre bu modeller arasından seçimler yapabilirsiniz.

Kalem Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Kalem elbise kombinleri doğru ayakkabı ile daha şık ve alımlı görünmenizi sağlayacaktır. Kalem elbise altına düz sandalet, yarım topuklu sandalet, spor ayakkabı, topuklu açık ayakkabı, dolgu topuk ayakkabı, blok topuk ayakkabı ve stiletto giyebilirsiniz.

Mevsim sonbahar veya kış ise ve siz mini kalem elbise giymek istiyorsunuz ve mini kalem elbise altına ayakkabı olarak ne giyeceğinize karar veremediniz. Bu noktada bacağa yapışan diz üstü çizmeler veya bilek boy botlar tam size göre olacaktır.

Kalem Elbise Kombinleri

En çok tercih edilen kalem elbise renkleri olarak karşımıza kırmızı kalem elbise, beyaz kalem elbise, yeşil kalem elbise, gri kalem elbise, mavi kalem elbise, lacivert kalem elbise ve siyah kalem elbise çıkmaktadır.

Siyah kalem elbise ofis gibi resmi ortamlarda kullanılacaksa ince topuklu stiletto veya topuklu sandalet kullanabilirsiniz.

Siyah kalem elbise altına ne renk ayakkabı olur?

Kalem Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Olur?

Kalem elbise stiletto kombini; Kalem elbiseler ile kombinlenecek diğer parçalar ise stiletto ayakkabılardır. Stiletto ayakkabılar ile kalem elbiselerin tercih edilmesi doğru bir kombini oluşturacaktır. Bu kombini her mekanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayrıca stiletto kalem elbisenin altına tercih edildiğinde hem zarif bir görüntüye kavuşacaksınız. Hem de boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir.

Kalem elbise stiletto ile kullanıldığı zaman elbisenizin renginde stiletto kullanabilirsiniz. Ayrıca kemik rengi ya da ten rengi stiletto ile de güzel bir kombin yapabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık