Kalem Etek Kombinleri Nasıl Olmalı?

377 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yıllar öncesine dayanan moda sektörü sürekli değişim ve gelişim halinde. Zaman zaman kendini tekrar etse de bunu direkt kompya olarak yapmıyor. Eskiden trend olan bir parçaya yenilikler katıyor. Moda sektöründe değişmeyen bir şey varsa o da modanın hedef noktasıdır.

Moda kavramı ilk oluştuğu andan, şuana kadar ki zamana kadar hedefi hep kadınlar olmuştur. Günümüzde elbette eskisi kadar sadece kadına yönelik olmasa da büyük çoğunluğunun yine kadına hitap ettiğini söyleyebiliriz. Moda sürekli kendini yenilediği için her çıkan parçayı almak günümüz şartlarında maddi olarak da pek mümkün olmuyor. Bu yüzden kadının buna bir çözüm üretmesi gerekiyordu. Nitekim öyle de oldu.

Özellikle çalışan kadın portresi için her gün farklı bir kıyafet giymek, bunun için her sezon sürekli alışveriş yapmak zor. Bu yüzden de kadın iş hayatında da rahatlıkla giyebileceği ve modası geçmeyecek tarzda klasik parçalardan oluşan kıyafetlere yönelmeye başladı. Bu da moda sektörünün bu amaca yönelik kıyafetler tasarlamasını ortaya çıkardı.

Kalem etekler de bunlardan biri oldu. Kalem etekler kadınların gardırobunun demirbaşlarından bir parçadır. Klasik bir parça olduğu için her zaman giyebilecekleri vazgeçilmez kıyafetlerinden biridir. Şık ve feminen görünmenin en çabasız yoludur aynı zamanda. Bugünkü yazımızda da gardırobumuzda ve hayatımızda bu kadar yer etmiş olan ve bizi toplantılardan, yemeklere, şık davetlere kadar her yerde temsil etmiş olan kalem eteklere yer verdik.

1) Kalem Etek ve Gömlek Kombini

Kalem etek dendiği zaman akla ilk gelen kıyafet gömleklerdir. Bunun nedeni hem çok güzel bir ikili oluşturması, hem de kombinlenmesinin kolay olmasıdır. Özellikle de çalışan bayanlar için pratik ve şık bir kombin olduğu için çok fazla tercih edilir.

Gömleğinizin sıradan olmamsına dikkat etmelisiniz. Jilet gibi bir görüntü yaratmak istiyorsanız, gömleğinizin düzgün dikişli, şık bir ipek gömlek olmasına ve bedeninize tam oturmasına dikkat etmelisiniz. İşte o zaman iş yerinde tüm gözler sizin üzerinizde olacak.

2) Gece Şıklığında Payetin Yeri

Kalem etek dendiğinde akla hep iş toplantıları, ofis ortamı veya çeşitli iş ortamları gelmektedir, ancak durum sandığınız gibi değil hanımlar. Akşam şık bir davete, yemeğe vs. gideceğiniz zaman kalem eteğinizi; payetli, boncuklu veya işlemeli seçebilirsiniz.

Üzerinize giyeceğiniz tül bluz veya gömlekler ile çok şık kombinler yapabilirsiniz. Altına tek bant ayakkabılar çok yakışacak ve payetli şık eteğinizle gecenin yıldızı siz olabilirsiniz.

3) Kalem Eteğinizi Salaş Kazağınızla Giymeye Ne Dersiniz?

Kalem etek ve kazak mı? dediğinizi duyar gibiyim. Evet tam da öyle! Kalem etekle illaki feminen ve klasik bir görüntü yaratmak zorunda değilsiniz. Kendinize inanın ve farklı kombinler denemeye cesaret edin. Kalem etek ve kazakla zıtlık yaratarak maskülen bir tarz oluşturabilirsiniz.

Salaş kazakların uzun zamandır hemen hemen her parçayla ne kadar yakıştığını ve kıyafetleri tarzlaştırdığını unutmayın. İnanın aynı etkiyi kalem etek kazak kombini ile de görecekcesiniz.

4) Kalem Etekle Günlük Şıklığı Yakalayın

Moda deyince hep akla rahatsız parçalar gelir. Kalem etek kombinleri için de aynı şeyleri düşüneneler olabilir, ancak durum artık bu şekilde değil. Kombin yaparken en önemli nokta kişinin ne istediğini ve nasıl bir kombin yapmak istediğini bilmesidir. Kendi vücudunu tanıyan ve ne istediğini bilerek kombin yapan bir kadının güzel olmaması için başka bir neden yoktur.

Kalem etekle de birçok kombin yapılacağı gibi günlük spor tarzda kombinler yapabilirsiniz. Özellikle şu sıralar çok fazla trend olan crop toplar kusursuz vücuda sahip olanlar için mükkemmel bir kombin olabilir.

5) Leoparın Gücü Kalem Etekle Birleşirse!

2019 yılı hayvan desenlerinin her parçada görüldüğü ve en trendlerin başını çektiği bir yıl oldu. Leopar da bunlardan biriydi, ancak leoparın diğerlerinden bir farkı var. Leopar uzun seneler boyunca mutlaka bir parçada kendini hissettiriyor ve modası geçmeyen bir desen olarak karşımıza çıkıyor.

Bu sezonda karşımıza çıkan bir diğer etek çeşidi ise saten kumaş eteklerdir. Özellikle de kalem etek tarzı saten etekler çok trend. Bu trende bir de leopar deseni eklenirse muhteşem sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Leopar ve kalem etek ikilisini mutlaka deneyin.

Kalem etek kombinlerinden bahsetmişken kalem etekte dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Bu noktaalara değinmezsek eksik bilgi vermiş oluruz.

Kalem etek giyerken dikkat edilmesi gereken önemli püf noktalar!

1) Kalem eteğinizin kaliteli ve doğru dikilip dikilmediğine dikkat edin. Bunu anlamak aslında çok kolay. Kaliteli ve doğru dikilmiş bir kalem etek üzerinize tam oturur ve etek ucuna kadar kusursuz bir şeklide bacağınızı sararak iner.

2) Kalem etek giyebilmek için vücudunuza uygun olması gerekir. Kalem etek vücudunu saran bir etek olduğu için göbek ve basen sorunu olan birinin bu eteği giymesi pek hoş görünmeyecektir. Bunun yerine daha önceki blog yazımızda kaleme aldığımız “Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalı” yazımızdan kendinize uygun eteği bulabilirsiniz.

3) Eğer bacağınızda şekil bozukluğu varsa veya kalem eteğin yapısından ötürü yürümekte zorluk çekiyorsanız, tercihiniz bol, kloş eteklerden yana olmalı. Çünkü taşıyamayacağınız bir kıayefti giymek sizi tarz yapmaz ya da güzel göstermez. Aksine daha da komik duruma düşebilirsiniz.

4) Kalem eteğin bitim noktasına mutlaka dikkat edin. Bacak boyunuzu kesecek, bacağınızı kötü gösterecek bir boyutta olmamalı. Eteğinizin boyu ya tam diz altında bitmeli ya da dizinizin bir tık üstünde bitmeli. Eteğiniz ortada kalırsa bacağınız güzel görünmeyecektir.

Bu konulara dikkat ederseniz ve kendinize uygun kombini seçerseniz tarz ve şık olmak için başka bir şeye ihtiyacınız olmayacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık