Kıyafet Sorunlarına Pratik Çözüm Önerileri

432 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Giyinmek insan doğası gereği kadın erkek herkesin temel gereksinimlerinden biridir. Hemen hemen herkes de kıyafet almaktan hoşlanır. Tabii ki kadınların alışveriş tutkusu erkeklerinkiyle asla kıyaslanamaz. Biz kadınlar her günümüzü dakikalarca gardırobumuzun başında ne giyeceğimizi düşünerek geçiririz ve onlarca kıyafet arasından da kıyafet bulamayıp, giyecek hiçbir şeyimiz yok diye mızmızlanırız.

Kıyafetlerimiz bizim mücevherlerimiz gibidir. Onlara zarar gelsin hiç istemeyiz. Lakin durum her zaman böyle olmaz. Bazen hiç beklenmedik bir anda kıyafetlerimizde veya ayakkabılarımızda kusur olduğunu fark edebiliriz. Örneğin, bozuk fermuarlı bir pantolonu çoğu kişi uğraşmadan atabiliyor. Bu ve bunun gibi birçok sorun olabiliyor. Haliyle de insanlar artık onları kullanmaktan vaçgeçebiliyor.

1) Bozulan Fermuar Nasıl Düzeltilir?

Fermuarlar zamanla yıprandığı için gevşeyebilir ve hiç olmadık bir anda patlayabilir. Böyle bir durumda da büyük bir sorunla karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır. Merak etmeyin böyle bir durumda paniklemeyin. Çünkü sizlere bu sorunlara karşı küçük bir tüyomuz olacak.

Böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız ilk olarak yapmanız gereken en doğru şekilde patlayan fermuarı tamir etmek olacaktır. Bunu yapmak sandığıız kadar zor değil. Fermuarı tamir etmek için bazı araçlara ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle elinizde olan imkanlar ile daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.Patlayan fermuarı onarmak için iki farklı şekilde işlem yapılabilir. Bu durumda ilk olarak fermuarı sonuna kadar açarak çok fazla zorlamadan güç kullanarak yeniden açıp kapatmanızdır.

Bu işlem ile bozulan dişlerde farklı bir sorun yoksa yeniden birbirine geçme sağlanarak yeniden fermuar kullanılmaya devam edilebilir. Fermuarlar çoğu zaman aşırı zorlanma nedeni ile bu şekilde sorun yaşanmasına neden olabilir. Bu şekilde düzelmeyen fermuarlar için yapmanız gereken ikinci bir seçenek bulunmaktadır.

Fermuarı yine aynı şekilde sonuna kadar açmanız gerekir. Açtıktan sonra gevşeyen fermuarı pense yardımı ile iki taraftan fazla zorlamayacak şekilde sıkarak dişleri iyi tutmasını sağlamanız gerekir. Bu şekilde sıkışan fermuar dişleri tam anlamı ile tutacağından patlama sorunu ortadan kalkacak ve yeniden kullanım için uygun hale gelecektir.

2) Deri Çizmelerinizdeki Lekeler Nasıl Geçer?

Deri ürünler çok çabuk kirlenebilen, ancak bir o kadar da hızlı temizlenebilen parçalardır. Bu yüzden deri ayakkabınız leke olduysa canınızı sıkmayın. Çünkü yapmanız gerekenler çok basit. Nasıl mı? İşte böyle!

İhtiyacınız olan ürünler çok basit. Malzemeleriniz su, sirke ve yumuşak bir fırçadan oluşuyor. Yapmanız gereken ilk şey sünger ile ayakkabılarınızı temizlemek olacak. Daha sonra su ve sirke karışımı hazırlayarak yumuşak bir fırça veya süngerinizle ayakkabınızı silmek olacaktır. Bu arada süngerinizin veya fırçanızın temiz olmasına dikkat edin.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise fırçanızın çok sert olmaması ve ayakkabınıza çok bastırmamak. Malum deri, yapısı itibariyle hassas özelliğe sahip. Çok çabuk kırılabilir veya soyulabilir. Bu yüzden dikkat edin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık