Şal ve Eşarp Bağlama Şekilleri

1.468 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Şal ve eşarpları bağlamak dakikalarımızı alabilen ve ilk bağladığınız gibi kalmayan ufak gibi görünsede önemli sorunlardan biri olabilmektedir. Pratik şekilde şal ve eşarpları bağlayabilmenin yanı sıra doğru şal ve eşarp bağlayabilmekte önem arz etmektedir. Sizlerde  bu probleme çözüm arıyorsanız doğru makaleyi okuyorsunuz demektir. İşte rahat ve kolay şal ve eşarp bağlama şekilleri…

Çalışma yaşantısında ve birçok zamanda yer almaya başarmakta olan tesettürlü bayanların şal ve eşraplarının uzun süre boyunca aynı durması için uygulayabileceği bir kaç hızlı yöntem yer almaktadır. İlk olarak şal ve eşarplar da pamuklu, krep ve şifon ürünleri tercih etmenizi tavsiye etmekteyiz. Ayrıca şal ve eşarpların en uzun boylarını kullanmak istemeniz durumunda bağlama biçimlerini değiştirebilirsiniz.

Şal ve Eşarp Bağlama Şekilleri

Tek Omuz Bağlama Biçimi

Şalın iki kısmını boğaz bölgesinden bağladıktan hemen sonra kısa olan bölgeyi ön de bırakıp uzun olanı arka kısıma gönderebilirsiniz. . Bu şekilde hem cool bir hem de daha rahat olma imkanına kavuşacaksınız.

Eşarpları Bol Bağlamak

Eşarp bağlarken dikkat etmeniz gereken en ciddi aşama sertliği ve duruş şeklidir. Bir diğer ciddi nokta ise yüz hattınızdır. Yüzünüz uzun ve yanaklarınız ince ise eşarbın uç kısmını üçgen biçiminde bağlayınız. Fakat yüzünüz yuvarlak ve yanaklarınız dolgun ise eşarbı şal biçimde bağlamanızda mümkün olmaktadır.

İnce Şal Bağlama Şekilleri

Sıcaklardan çok çabuk bunalan biri iseniz bu biçimde bağlamak size göre uzun ve pamuklu şalları omuzlarınızı göstermeyecek biçimde dolayarak geçirebilirsiniz. Kat dolama ile hem şalınız saatlerce sorunsuz kullanılabilecek hem de iğne kullanma ihtiyacı hissetmeyeceksiniz.

Çift Katlı Bağlama Şekli

Son senelerde Arap kültüründe çok fazla tercih edilmekte olan bu bağlamak şekli tesettürlü bayanlarıntercihleri arasında yer almaktadır. Hem kolay bir şekilde bağlanması hem de omuzları ve boynu gizlemesinden dolayı kullanılmakta olan ve rahatlıkla tercih edilen bu bağlama şeklindeki en önemli nokta şalın hem enine hemde boyuna göre uzatılarak bağlanmasıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık