Sezonun Trendi: Saten Elbiseler

364 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Saten elbise giymek kumaşın yapısı itibariyle biraz zordur. Bu yüzden çoğu insan saten giymeye cesaret edemez. Aslında saten elbiseler çok dikkat çekici ve bir o kadar da rahat giysilerdir. Toplumda da dikkat çekici olması nedeniyle saten kıyafet giymenin yaygınlığını önlüyor.

Saten elbise dendiğinde daha çok düğünlerde, davetlerde veya özel gecelerde giyilen elbiseler olarak akılda kalmaktadır. Hatta çoğu kesim tarafından iç çamaşırı ve gecelik olarak görülmektedir, ancak tasarımcıların ve modacıların sayesinde modaya bir set çekildi ve saten devri başladı. Evet yanlış duymadınız, saten seven kadınlara için müjde olsun. Farkettiyseniz 2 yıldır özellikle de 2018/2019 yılları arasında 90’lara dönüşün çok fazla olduğunu görüyoruz. Saten elbiseler de bunlardan biri. Yaz kış her zaman rahatlıkla kombinleyebileceğiniz bir elbisedir.

Kürklü saten elbise kombini

Rahat ve tarz bir sokak stili yaratmak için düz yakalı, koyu renkli, saten elbiseler tercih edin. 90’lara damga vurmuş olan saten elbiseleri günümüzle modernize ederek rahat bir kombin oluşturabilirsiniz. Satenin verdiği dikkat çekiciliği kırmak için elbisenizin altına ince siyah bir çorap giyebilirsiniz. Böylece o dikkat çekicilik kırılacaktır.

Sokak stili kombinlerinde dikkat çeken bir diğer nokta da siyah tişört giymektir.

Pembe saten elbise

Saten elbise ofiste giyilmez diyenlere aldırmayın lütfen. Emin olun çok da güzel olur. Hatta mini saten elbiseleriniz varsa şahane olur. Nasıl mı? Örneğin, kalem pantolonunuzun içine mini ve askılı olan saten elbisenizi sokun üzerine bir ceket oh mis! Her şey sizin elinizde aslında tek yapmanız gereken biraz yaratıcı düşünmektir.

Elbiseniz eğer çok kısaysa siyah opak bir çorap da ofis kombininiz için kurtarıcı bir alternatif olacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta ayakkabı seçiminizdir. Oxfords, alçak topuklar, topuklu balerin ayakkabıları veya mokasen gibi resmi olan ayakkabılar saten elbisenize ve ofis tarzınıza çok yakışacaktır.

Sonbaharda Saten Elbiseleri Nasıl Giyeriz?

Sonbaharda askılı mini veya midi boy saten elbiselerinizin içine tek renk tişört giyerek spor bir ayakkabı ile kombin yapabilirsiniz. Üstünüze deri bir ceket alarak kombin yapabilirsiniz.

Sonbaharda büyük takılarınızı da çıkarabilirsiniz. Büyük veya uzun bir kolye ile sonbaharda saten elbise kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık