Sosyal Medyanın İnsan Hayatına Etkileri Nelerdir

1.334 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal medya teknoloji çağının getirdiği, internet tutkunlarından sokaktaki insana kadar herkesin kullandığı yeni ancak çabuk görmüş ve yayılmış bir oluşumdur. Sosyal medyalar, internet üzerinde paylaşımların yapıldığı, kişilerin sosyal ve özel hayatlarına dair paylaşımlarda bulunabildiği ve diğer insanların kendilerine dair paylaşımlarına ulaşılabildiği online bir içerik oluşumudur.

Online olarak kendinize ait fotoğraf ve görüntü paylaşabilir, pek çok konuda fikir ve düşüncelerinizi gerek video gerek sözlü şekilde dile getirebilirisiniz. Yaygın kullanımı sebebi ile pek çok ünlü ve değerli sanat ya da iş insanının hayatının pek çok anına tanıklık edebilir onlarla iletişim kurma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Peki, sosyal medyada doğru kullanım ve paylaşım nasıl yapılır? Yapılan paylaşımlardaki sosyal içerik nasıl olmalıdır? Sosyal medyada yapılan paylaşımlar her n kadar kişisel sayfalarda ve özel hayat sınırları içinde yapılsa da kullanılan sözlerde ve yapılan ifadelerde diğer insanların hayatlarına karşı herhangi bir haksız etki yapmadan kullanılmaya özen gösterilmelidir.

Sözlü ve sesli unsurlarda kullanılan sözcük seçimlerine dikkat edilmelidir. Ses tonunu özenli kullanarak ifade edilemeye çalışılan konunun ön planda olmasını sağlamak gerekmektedir. Günlük yaşamda olması gerektiği gibi sosyal medyada da insanların özel hayatlarına hakkımız olmadan karışmamaya, haddimizi aşan eleştiriler de bulunmamaya ve fikirlerimizi insanlık ve saygı çerçevesinde sunmaya özen göstermeliyiz.

Sosyal medyanın insan hayatına girmesi ile pek çok iş ve hobi imkânı insanlara sunulmuştur. Sanat ile ilgilenen kişiler ya da belirli hobilerini başkaları ile paylaşmak isteyen kişiler kişisel hesaplarından görüntü, yazı, video& film gibi paylaşımlarda bulunarak büyük bir kitleye hitap edebilme imkânı kazanmıştır. Pek çok iş kolu oluşmuş, sosyal medyada bulunan hesaplardan online satış imkanları kullanıcılar ile buluşmuştur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık