Üniversite Modasında En Popüler Tarzlar

457 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Lisenin bitmesiyle birlikte artık okul formasının çizdiği sınır da kalkıyor. Üniversite hayatına başlanmasıyla birlikte eski engeller kalkıyor ve tabii bu da dilediğin gibi giyinebilmenin kapılarını açıyor.

Giyinmek, şık gözükmeyi istemek kaç yaşında olursak olalım biz kadınların ruhuna işlemiş durumda. Üniversite heyacanı yaşayan gençlerin böyle bir istek ve hevese kapılması da gayet normal o yüzden.

Herkesi gibi onların da giyinmek hakkı. Merak etmeyin kızlar yalnız değilsiniz. O halde siz de yapacağınız kombinler ile kendinize özgü bir tarz yakalamaya ne dersiniz? Heyacanlandınız değil mi? O halde havalı, şık, tarzınıza uygun kombinleri sizler için kaleme alıyoruz.

Hepsi bu yazıda! İşte size ilham verecek, okulda kendi havalı stilinizi oluşturmanızı sağlayacak birbirinden şık üniversite kombini önerileri…

Klasik Giyim

Üniversitede dikkat ettiyseniz en çok dikkat çeken iki tarz grup vardır. Bir kısım klasik, şıkır şıkır, boyalı, topuklu ayakkabılı giyinir. Diğer grup ise farklı renk saçlar, burunda hızmalar, çok spor hipi tarzı dediğimiz tarzlarda giyinirler. Bu tarzlara her üniversitede rastlamak oldukça mümkün. En azından benim üniversitemde çoktu. Bir de normal giyinen öğrenciler vardır ama onlar dikkat çekici giyinmedikleri için farklı gelmezler.

Neyse kızlar siz yine de fazla abartmayın ve yaşınız çerçevesinde giyinmeye özen gösterin. Abartılı bir tarz yerine, klasik ama dikkat çekici bir kombin oluşturarak, girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz.

Üzerinize klasik bir kazak, hırka ve kumaş pantolon tarzı pantolonlar ve şık botlarınız ile kombin yapabilirsiniz. Kazak özellikle kış için çok ideal hele ki fakültelerin soğukluğunu düşündükçe herkesin tercihi olacaktır. Görsel olarak içinizi ısıtacağınızdan şüpheniz olmasın.

Sıra Dışı Kombinler

Üniversitelerde görmeye alışık olduğumuz bir diğer kombin ise sıra dışı, farklı kombinlerdir. Bu kombinler insanların karakterlerinin bir yansımasıdır aslında. Kıyafetler, insanların düşünceleri ve karakterleri hakknda en iyi bilgiyi verirler.

Girdiğiniz ortamlarda farklı gözükmek ve tüm gözleri üzerinize toplamak istiyorsanız ya da kendinize özgü olmak istiyorsanız, sıra dışı kombinler tam size göre diyebiliriz. Kot şort, uzun kol gömlek ve içine giyeceğiniz tişörtler, yırtık bol jeanler sizin için çok uygun olacaktır. Maskülen bir makyaj da kıyafetinizi tamamlayacak ve istediğiniz tarz seçeneğine ulaşacaksınız.

Sabah Kombinleri

Sabah dersleri birçoğumuz için kabus ne yazık ki. Özellikle de kadınlar için! Çünkü sabahın köründe kalkıp hazırlanmak çoğuna işkence gibi gelir. Derse zor yetişirken bir de süslenmek aman Allah’ım mümkün olması en zor şey. Bu yüzden fazla uğraşmadan sabahın kör saatinde derse geç kalmadan yetişebileceğiniz kombinler seçmelisiniz. Örneğin; hiç uğraşmadan giyeceğiniz salopetler veya direkt üstünüze geçirip çıkacağınız elbiseler en iyi kurtarıcınız olacaktır. Böylece saatlerce kombin yapmaya uğraşmamış olursunuz.

Kütüphane Kombinleri

Kütüphaneye topuklu ayakkabı giyip, kırımızı ruj sürüp giden yoktur herhalde. Olsa da topuklu ayakkabı ile çok fazla barınamaz diye düşünüyorum.

Kütüphaneye gitmenin amacı ders çalışmak, araştırma yapmaktır. Bu yüzden her zaman rahat kombinler tercih etmelisiniz. Spor giyinmek ve rahat etmek daha iyi çalışmanıza yardımcı olur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık